"Yağmurlarda Yıkansam" Vizyonda, Seanslar Burada!

03 Mart 2017

Taranç & Taranç yapım imzalı, Gülten Taranç'ın ilk uzun metrajlı filmi bugünden itibaren İstanbul ve İzmir'de sınırlı salonda vizyonda!

Gülten Taranç’ın yönetmenliğini, senaristliğini ve Ragıp Taranç ile yapımcılığını üstlendiği, "piyasa" koşullarından dolayı dağıtımcılığına da soyunduğu ilk uzun metrajlı filmi Yağmurlarda Yıkansam bugün itibariyle İstanbul ve İzmir'deki sayılı sinema salonunda gösterime girdi. Oldukça yoğun bir vizyon ayı olan martta gösterim için şansını arayan film, Taranç ailesinin bağımsız sinema hareketi sayesinde seyircisiyle buluşacak. Aşağıda filmin gösterimdeki tüm seanslarını görebilirsiniz:

Film, başta yönetmen ve senarist Gülten Taranç olmak üzere Taranç ailesinin bireysel emekleriyle uzun bir yol alan film geride bıraktığımız 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin ‘Rengahenk’ seçkisinden İzleyici Ödülü ile dönmüştü. Film ayrıca yurt dışında Arnavutluk ve Barcelona'da festivallere katılıp ödülle dönmüştü. Yapımın başrollerini Murat Ergür, Engin Benli, Yeliz Tozan ve Müge Ulusoy üstleniyor. 

Gamze Türk toplumunun çok da yabancı olmadığı aile içi bir trajedi ile annesini kaybetmiştir. Büyük bir boşlukta kalan ve yaşam savaşını sürdüren Gamze için bu travma atlatması kolay olmayan bir mücadeleye dönüşecektir. Hale ise otuzlu yaşlarının ortasında, sevgilisi Engin’den sürpriz evlenme teklifi alan bir kadındır. Fakat geçmişinin izleriyle hesaplaşamadığı için Engin dahil herkesten kaçmaya başlar. Bu iki kadın ortak bir çıkış noktası bulabilecek midir?

  • Beğen
    0
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha